مزایای دوره‌ی آموزش آنلاین آیلتس نسبت به دوره‌ی حضوری چیست؟

مزایای دوره‌ آموزش آنلاین آیلتس نسبت به دوره‌ حضوری چیست؟

به این مطلب امتیاز دهید

اگرچه شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را برای همه‌ی افراد ایجاد کرده است، اما می توان گفت تغییرات چشمگیر مثبتی را نیز در حوزه‌ی آموزش به وجود آورده است. یکی از مهم ترین این تغییرات رواج پیدا کردن کلاس های آنلاین می باشد. این کلاس های آنلاین در همه‌ی زمینه ها رایج شده اند که در این مقاله به آموزش آنلاین زبان انگلیسی و علی الخصوص آیلتس می پردازیم.

در ابتدا افراد زیادی تمایل به شرکت در دوره‌ها و کلاس های آنلاین نداشتند چرا که تصور عموم بر آن بود که این دوره‌ها بازدهی و کیفیت دوره‌های حضوری را نخواهند داشت. البته این تصور خیلی هم بیراه نبود زیرا بسیاری از موسسات یا مدارس دوره‌های خود را در قالب پیام های صوتی واتس اپ یا تلگرام برگزار می کردند که بسیاری از فاکتور‌های مهم یک کلاس با کیفیت نادیده گرفته میشد.

اما رفته رفته با معرفی پلتفرم های مختلف آموزشی کیفیت کلاس ها افزایش یافت تا آن جا که بعضی از دوره‌های آنلاین کیفیتی برابر یا حتی بیشتر از دوره‌های حضوری را دارند. و این امر رقابت را بین موسسات آموزشی مختلف برای برگزاری کلاس‌های کارآمد بالا برده است.

امروزه افراد زیادی در دوره‌های مختلف آنلاین شرکت می کنند که می توان گفت پرطرفدارترین آن ها کلاس های آنلاین زبان انگلیسی می باشند. اگر شما هنوز بین کلاس های حضوری و آنلاین مردد هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

در ادامه به برخی مزایای کلاس های آنلاین می پردازیم.

 

مزایای دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

مزایای دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی

1. به بهترین اساتید و موسسات دسترسی داشته باشید!

در گذشته هر فرد فقط می توانست از آموزشگاه‌هایی استفاده کند که مسیری نزدیک داشتند، و یا برای شرکت در یک کلاس با کیفیتتر، افراد نیازمند صرف زمان، انرژی و هزینه‌ی زیادی در رفت و آمد بودند. علاوه بر آن دوره‌های ارائه شده در شهر‌های کوچک معمولا بازدهی لازم را نداشتند و بنابراین متقاضیان این شهر ها به اجبار به کلاس های کم کیفیت اکتفا کرده و یا از بسته‌های خودخوان استفاده می کردند.

اما امروزه به دلیل وجود کلاس های آنلاین متنوع تمامی افراد بدون هیچ محدودیتی می توانند با داشتن یک لپ تاپ و اتصال اینترنت به راحتی از آموزش های با کیفیت آموزشگا‌های مختلف در شهرهای متفاوت استفاده کنند.

بنابراین با خواندن نظرات زبان آموزان و مقایسه‌ی آن ها می توانید بهترین استاد و آموزشگاه را برای خود انتخاب کنید چرا که انتخاب های زیاد و متنوعی پیش روی شماست.

2. بدون محدودیت زمانی و مکانی کلاس داشته باشید!

حتما شما هم تجربه‌ی از دست دادن پی در پی کلاس های زبان حضوری خود را داشته اید. این موضوع برای زبان آموزان زیادی به دلیل مشغله، گیرکردن در ترافیک و یا کارهای دیگر روزمره اتفاق افتاده است. یکی از بزرگترین مزیت‌های کلاس‌های آنلاین این است که شما در هر مکانی به کلاس دسترسی داشته و کلاس خود را از دست نمی دهید. حتی اگر در یک مهمانی باشید یا در ترافیک مانده باشید! به شرط آنکه بتوانید یک محیط ساکت و آرام برای حضور در کلاس پیدا کنید.

همچنین بسیاری از زبان آموزان به دلیل محدودیت های زمانی در گذشته نمی توانستند در کلاسی شرکت کنند چرا که کلاس های حضوری آموزشگاه ها در تایم های محدودی ارائه میشد و یا اینکه امکان رفت و آمد به مکان موسسه در بعضی از زمان ها (به طور مثال صبح خیلی زود یا شب ها) برای فرد وجود نداشت. اما با شرکت در کلاس های آنلاین شما می توانید از زمان های متنوعی استفاده کرده و نگران مسیر نباشید.

3. در وقت و هزینه صرفه جویی کنید!

با شرکت در دوره‌های آنلاین شما نیازی به رفت و آمد به مکان خاصی ندارید و بنابراین زمانی را در مسیر نمی گذرانید. این موضوع خصوصا در شهرهای بزرگ و درترافیک بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین در پرداخت هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل بی نیاز می شوید. فراموش نکنید که هزینه‌های مرتبط با اینترنت بسیار کمتر از هزینه‌های رفت و آمد هستند.

4. با منابع گسترده ای آشنا شوید!

شرکت در دوره‌های آنلاین شانس بیشتری برای آشنایی و استفاده از منابع گوناگون آموزشی را در اختیار شما می گذارد چرا که استاد با فرستادن یک لینک ساده می تواند شما را با میلیون ها ویدیو در یوتیوب، بازی های آموزشی، پادکست و غیره آشنا کند. همچنین معلم‌ها توانایی استفاده از منابع متنوع تری را دارند ولی در کلاس های حضوری معمولا این موضوع به دلیل محدودیت های ابزاری موسسات اتفاق نمی افتد. به بیان دیگر کلاس های آنلاین به زبان آموزان یاد می دهد چگونه از تکنولوژی در جهت آموزش استفاده کنند.

 

آیا کیفیت کلاس های آنلاین با حضوری برابری می کند؟

بله! اگر شما یک موسسه‌ی خوب را برای کلاس های خود انتخاب کنید، نیازی به نگرانی برای کیفیت کلاس ها ندارید. زیرا یک موسسه‌ی خوب با انتخاب پلتفرم و منابع مناسب دوره‌های آنلاین تمامی امکانات کلاس های حضوری را برای شما شبیه سازی می کند.

موسسه‌ی زبان لینگوایج، با استفاده از پلتفرمی مناسب و بهترین منابع آموزش زبان انگلیسی فضایی پربازده در کلاس ایجاد کرده است. در کلاس های این مجموعه تلاش می شود بالاترین میزان تعامل بین زبان آموز با استاد و دیگر زبان آموزان اتفاق بیفتد که باعث یادگیری زبان انگلیسی به بهترین نحو خواهد شد. همچنین پلتفرم مورد استفاده در این اموزشگاه با قرار دادن امکانات متنوع در اختیار زبان آموز و استاد (تخته، فایل صوتی، فایل ویدیویی، امکان تایپ برای همه) فضای یک کلاس واقعی را به وجود می آورد.

 

آیا کلاس های آنلاین برای دوره‌های آیلتس هم مناسب هستند؟

آیا کلاس های آنلاین برای دوره‌های آیلتس هم مناسب هستند؟

پاسخ به این سوال هم بله است! مزایای دوره‌ی آموزش آنلاین آیلتس کاملا مشابه کلاس های زبان عمومی می باشد. چه بسا این مزایا در کلاس آیلتس حتی بیشتر به چشم می آیند. زیرا برای دوره‌های آیلتس اهمیت دسترسی به اساتید حرفه‌ای و قابل اعتماد بسیار بیشتر است و کلاس‌های آنلاین آیلتس انتخاب های گسترده تری را در اختیار افراد قرار می دهد. همچنین از آنجایی که زمان برای یک متقاضی آیلتس بسیار مهم است، کلاس های آیلتس بهترین گزینه در جهت صرفه جویی در زمان می باشند.

البته توجه به این نکته ضروری است که باید در انتخاب دوره‌های آنلاین آیلتس بسیار دقت کنید چرا که امروزه افراد زیادی دست به آموزش آیلتس زده اند اما در واقع متخصص نیستند.

دوره‌ی آیلتس لینگوایج که توسط اساتید حرفه‌ ای برگزار می شود، کاملا قابل اعتماد بوده و متقاضیان می توانند با اطمینان در آن شرکت کنند. این دوره‌ها به صورت آنلاین برگزار می گردند و به افراد از سراسر ایران و حتی دنیا امکان شرکت در آن ها را میدهند.

 

امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و استقبال افراد از کلاس های آنلاین، این کلاس ها در بسیاری از موسسات بسیار با کیفیت ارايه شده و شما می توانید با اطمینان خاطر در آن ها شرکت کنید. همچنین دوره‌های آنلاین برای آیلتس بسیار مهم می باشند چرا که به متقاضیان امکان شرکت در کلاس های بهترین اساتید را در هر شهری بدون نیاز به صرف زمان زیادی در رفت و آمد های مختلف را می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا