آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

چرا شرکت در آزمون تعیین سطح ضروری است ؟

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی همانطور که از نامش پیداست آزمونی است برای سنجش سطح زبان افرادی که قصد شرکت در کلاس های زبان انگلیسی را دارند و میخواهند این زبان را یاد بگیرند. امتحان تعیین سطح زبان انگلیسی قطعا باید اولین قدم هر شخص در روند یادگیری زبان باشد تا بتواند از نقطه ای درست و با برنامه ریزی مناسب این مسیر را شروع کند. بسیاری از افراد برای شرکت در تست تعیین سطح زبان انگلیسی مقاومت میکنند و تمایل دارند تا با توجه به سطحی که از زبان انگلیسی خود میشناسند در کلاسها شرکت کنند. و عده ای دیگر با توجه به اینکه سطح زبان انگلیسی خود را مبتدی فرض میکنند تصمیم به شرکت در کلاسها از ترم اول میگیرند. اما باید بدانید که هیچ یک از دلایل بالا برای شرکت نکردن در آزمون تعیین سطح به دو دلیل موجه نمیباشد. دوره ی مبتدی زبان انگلیسی در سیستم های آموزشی زبان انگلیسی معنایی متفاوت از آنچه بیشتر افراد به طور عمومی میدانند دارد. دوره ی مبتدی زبان انگلیسی به دو سطح Starter و Elementary گفته میشود. برای اینکه شخصی از سطح starter به انتهای elementary برسد باید 2 کتاب را در سیستم های استاندارد مثل speakout و یا American English File بخوانند و این مدت زمان نسبتا طولانی میباشد. برای اینکه شخص در سطحی درست از بازه ی مبتدی قرار بگیرد نیاز است که حتما آزمون تعیین سطح انجام شود. به علاوه، چنانجه شخصی مدتی در حال مطالعه ی زبان انگلیسی بوده و یا در آموزشگاهی به طور مثال تا ترم 7 زبان خوانده نمیتواند انتظار داشته باشد که از ادامه ی آن ترم در آموزشگاهی جدید مشغول به آموزش زبان شود. چرا که علاوه بر متفاوت بودن سیستم های آموزشی موسسات مختلف، چنین فردی ممکن است در سطح واقعی در مقایسه با کتابی که مطالعه میکند نباشد.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

از انواع تعیین سطح زبان انگلیسی میتوان به تعیین سطح زبان رایگان، تعیین سطح زبان شفاهی، تعیین سطح زبان کتبی و تعیین سطح زبان آنلاین اشاره کرد. آزمون های تعیین سطح مجموعه ی لینگوایج به صورت آنلاین و در قالب یک آزمون شفاهی 20 دقیقه ای به همراه مشاوره میباشد. دلیل اینکه این آزمون به صورت شفاهی برگزار میشود این است که ما بتوانیم نحوه ی استفاده ی شما از زبان انگلیسی که بلد هستید را بسنجیم.

نحوه برگزاری آزمون تعیین سطح

آموزشگاه لینگوایج آزمون تعیین سطح انگلیسی را برای کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و متقاضیان شرکت در دوره های آیلتس برگزار میکند. برای برگزاری آزمون تعیین سطح از پلتفورم تیمز استفاده میشود. برای برگزاری بهتر تعیین سطح در محیطی آرام و بدون صدا باشید و از هدفون استفاده کنید. روشن بودن وب کم در طول آزمون برای ممتحن و متقاضی اجباری است. در صورتی که تا 10 دقیقه پس از زمان مقرر برای آزمون حاضر نباشید آن آزمون را از دست میدهید و باید زمان جدیدی را انتخاب کنید.پس از ثبت نام آزمون راهنمای تعیین سطح در واتس اَپ نیز برای شما ارسال میشود.

نحوه ی تعیین سطح آموزش زبان انگلیسی
آزمون تعیین سطح کودکان

تعیین سطح کودکان

این آزمون توسط پلت فرم تیمز انجام میشود. رده سنی کودکان برای شرکت در این آزمون از ۴ تا ۱۲ سال می‌باشد. کارشناس کودکان در روز و ساعت مقرر در صفحه تعیین سطح آنلاین شده و به صورت صوتی و تصویری با کودک شما مصاحبه میکنند. سوالاتی مرتبط با رده سنی آنها به زبان انگلیسی پرسیده میشود تا هم سطح زبان و هم تیپ شخصیتی زبان آموز تشخیص داده شود و سپس شرایط و قوانین موسسه برای ایشان توضیح داده میشود. در نهایت پس از تشخیص سطح فعلی کودک لینک ثبت نام کلاس مورد نظر برای ایشان ارسال میگردد.

تعیین سطح نوجوانان

این آزمون با پلت فرم تیمز برگزار میشود. رده سنی مناسب این امتحان از 13 تا 17 سال میباشد.کارشناس تعیین سطح در وقت مقرر با فرد متقاضی مصاحبه کرده و تعدادی سوال به صورت شفاهی میپرسند. سپس شرایط و قوانین موسسه توضیح داده میشود و در آخر نیز لینک ثبت نام سطح مورد نظر برای ایشان فرستاده می شود

آزمون تعیین سطح نوجوانان
آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

این آزمون با پلت فرم تیمز برگزار میشود.رده سنی این گروه از 18 سال به بالا میباشد. کارشناس با فرد متقاضی مصاحبه کرده و پرسش و پاسخی در رابطه با موضوعات روزمره و یا موضوعی خاص بین کارشناس و متقاضی صورت میگیرد و قوانین مجموعه برای ایشان توضیح داده میشود.لینک ثبت نام سطح مورد نظر نیز در انتهای آزمون برای ایشان آماده و ارسال میگردد. 

تعیین سطح متقاضیان آیلتس ​

در مجموعه لینگوایج متقاضیان شرکت در دوره های آمادگی آیلتس نیاز به انجام تعیین سطحی با مضمون آیلتس دارند. این تعیین سطح به صورت شفاهی برگزار میشود و سطح عمومی زبان شخص سنجیده میشود. نمره مدنظر متقاضی برای کسب در امتحان آیلتس نیز از ایشان پرسیده میشود. در صورتی که سطح زبان عمومی فعلی متقاضی مناسب برای کسب نمره آیلتس مورد نظرشان باشد، نیازی به گذراندن دوره های عمومی نیست و شخص مستقیماً میتواند در دوره های مهارت آیلتس ثبت نام کند. اما اگر سطح زبان عمومی فرد در حال حاضر با نمره مورد نظر همخوانی نداشته باشد، طبق پیشنهاد کارشناس باید ابتدا در چند ترم از دوره های عمومی شرکت کرده و سپس وارد دوره های آیلتس گردند.

جزئیاتی بیشتر در رابطه با آزمون تعیین سطح لینگوایج

آزمون تعیین سطح

بزرگسالان و نوجوانان

هزار تومان 70
  • زمان آزمون بین 15 تا 20 دقیقه
  • آزمون Speaking (شفاهی)
  • برگزاری در پلتفروم تیمز
آنلاین

آزمون تعیین سطح

کودکان

هزار تومان 70
  • زمان آزمون بین 15 تا 20 دقیقه
  • آزمون Speaking (شفاهی)
  • برگزاری در پلتفروم تیمز
آنلاین

آزمون تعیین سطح

آیلتس

هزار تومان 70
  • زمان آزمون بین 15 تا 20 دقیقه
  • آزمون Speaking (شفاهی)
  • برگزاری در پلتفروم تیمز
آنلاین

سوالات متداول

برای برگزاری آزمون تعیین سطح از پلتفورم  تیمز استفاده میشود.

به صورت آنلاین و در در قالب یک آزمون شفاهی 20 دقیقه ای به همراه مشاوره میباشد.

آموزشگاه لینگوایج آزمون تعیین سطح انگلیسی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار میکند.

تعیین سطح فقط به صورت شفاهی و آنلاین برگزار میشود.

 از نرم افزار تیمز استفاده میشود.

برای رزرو نوبت تعیین سطح بر روی لین‌ زیر کلیک کرده و برای رده سنی مورد نظر خود روز و ساعت مناسب را انتخاب کرده و از طریق درگاه بانکی پرداخت نمایید.

هزینه تعیین سطح مبلغ 7۰ هزار تومان می باشد.

بله به هنگام تعیین سطح، کارشناس آموزش با پرسیدن سوالاتی از متقاضی درباره هدف مطالعه زبان و فرصت زمانی شخص،راهکار و مشاوره آموزشی مناسبی به ایشان میدهند.

نتیجه هر تعیین سطح دارای ۳ ماه اعتبار می باشد و پس از این مدت نیاز به تعیین سطح مجدد دارند.

در صورتی که شخص در فاصله ۳ماه مطالعه آزاد زبانی داشته باشند و سطح زبان ایشان تغییر محسوسی کرده باشد،با هماهنگی قبلی تعیین سطح مجدد رایگان از شخص گرفته میشود.

هر تعیین سطح به همراه مشاوره حداکثر ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

بله در هر صورت انجام تعیین سطح اجباری است زیرا بازه سطح مبتدی در سیستم های آموزشی مختلف،متفاوت است و این بازه بین ۲ تا ۴ ترم متغییر است.

خیر.به طور کلی تعیین سطح و مشاوره هر شخص بنابر سنجش سطح زبان عمومی ایشان برگزار میشود و در طول تعیین سطح اگر فرد بگوید که تمایل به شرکت در امتحان آیلتس دارد،کارشناس با توجه به سطح زبان عمومی فعلی ایشان پیشنهاد گذراندن دوره های آیلتس یا دوره های عمومی را میدهند.به این صورت که اگر زبان عمومی فرد ضعیف باشد ابتدا باید چندین ترم دوره عمومی بگذراند و اگر زبان عمومی فرد مناسب باشد مستقیماً وارد دوره های آیلتس میشود‌.

خیر.انجام‌تعیین سطح به طور کلی با لبتاپ یا دسکتاپ قابل انجام است.اما موارد استثنا نیز وجود دارد که با هماهنگی قبلی از موبایل استفاده میشود.

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی

اصلی ترین هدف مجموعه ی آموزشی لینگوایج به نشانی اینترنتی lingoage.com این است که باور های اشتباه در خصوص آموزش زبان را که با حضور و ورود افراد غیر متخصص در این زمینه بوجود آمده را از بین ببرد و رویکردی علمی در آموزش زبان ارایه دهد. به همین منظور افرادی که در این مجموعه فعالیت میکنند دارای تحصیلات مرتبط و آکادمیک میباشند.

دیدگاه دانشجویان آکادمی لینگوایج

تماس با ما

تماس با ما

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شهران ، فلکه دوم ، خیابان اول ، ۱۸ متری اول ، دوم غربی پلاک ۱ واحد ۱

اسکرول به بالا