یادگیری زبان انگلیسی همواره جزئی از برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت افراد در رده های سنی مختلف بوده است. علاقه مندان به زبان انگلیسی از دوزبانه کردن کودک گرفته تا یادگیری زبان برای پیشگیری از آلزایمر را به عنوان هدف خود از یادگیری زبان اعلام می کنند. در این بین، همه ی ما به دنبال آن هستیم که به سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی دست پیدا کنیم. اگر از راه های میانبر و ناصحیح و شعارهای تبلیغاتی که ادعا می کنند طی مدت ۶ ماه شما می توانید مانند یک انگلیسی زبان انگلیسی صحبت کنید، بگذریم؛ به اینجا می رسیم که با شرکت در کلاس های آموزش زبان، یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟ پاسخ به این پرسش به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه با هم آنها را بررسی می کنیم:

سطح توانایی زبانی شما

اگر کسی بخواهد از حروف الفبا شروع به یادگیری زبان انگلیسی کند، مسلما زمان بسیار بیشتری باید صرف یادگیری کند تا به سطح قابل قبولی برسد. ولی کسی که قبلا بارها در کلاس های زبان شرکت کرده و تا حدودی با زبان آشنایی دارد سریع تر می تواند به هدف برسد. برای اینکه مشخص شود در چه سطحی هستید و برای شما یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد، می بایست در آزمون تعیین سطح زبان که در آکادمی لینگوایج به صورت آنلاین و شفاهی برگزار می شود شرکت کنید. کارشناسان ما طی مصاحبه ای ۱۵-۲۰ دقیقه ای با دقت سطح زبانی شما را می سنجند و به شما اعلام می کنند.

سطح زبان شما در اینکه یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد، موثر است.

سرعت یادگیری و میزان تلاش شما

طول هر ترم آموزشی در آکادمی لینگوایج برای بزرگسالان و نوجوانان ۲۰ جلسه و برای کودکان ۱۳ جلسه است. معمولا مدرسان و کارشناسان آموزشگاه با پیگیری مستمر وضعیت آموزشی زبان آموزان، ارائه ی راهنمایی و مشاوره به آنها و مشارکت با خانواده ها در مورد زبان آموزان کودک و نوجوان، اجازه نمی دهند چنین اتفاقی بیفتد؛ ولی اگر جزء زبان آموزانی هستید که نمی خواهید وقت و انرژی زیادی صرف یادگیری زبان کنید، ممکن است لازم باشد ترمی را تکرار کنید و در این صورت مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای شما طولانی تر خواهد بود.  

استمرار و پشتکار شما در مسیر یادگیری زبان

همه ی ما داستان مسابقه ی بین خرگوش و لاک پشت را شنیده ایم. بسیاری از ما با عجله و اشتیاق فراوان یادگیری زبان را شروع می کنیم ولی پس از مدتی همه چیز را رها می کنیم. به همین دلیل است که شما کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که حداقل یک ترم کلاس زبان نرفته باشد، ولی تعداد افرادی که با موفقیت مدرکی مانند آیلتس یا تافل دریافت کرده اند زیاد نیست. هر چه شما با پشتکار بیشتری وارد روند یادگیری زبان بشوید مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای شما کوتاهتر خواهد بود. به منظور پیشگیری از این موضوع، در آکادمی آموزش آنلاین زبان انگلیسی لینگوایج تدبیری اندیشیده شده است؛ به این صورت که شما فقط برای یک ترم اجازه دارید روند آموزشی خود را متوقف کنید. اگر بیش از یک ترم در کلاس ها شرکت نکنید، برای بازگشت باید مجددا در آزمون تعیین سطح شرکت کنید.

استمرار و پشتکار شما در مسیر یادگیری زبان

آموزشگاهی که برای یادگیری زبان انتخاب می کنید

متاسفانه در بسیاری از آموزشگاه های زبان، کار علمی و اصولی انجام نمی شود. انتخاب کتاب مناسب و بروز، تعداد زبان آموزان حاضر در هر کلاس، بهره بردن از حضور اساتید باتجربه و توانا، استفاده از روش های آموزشی جدید و علمی و برگزاری دوره ها و وبینارهای آموزشی برای مدرسان و زبان آموزان از جمله ویژگی هایی هستند که برای انتخاب یک آموزشگاه خوب باید در نظر داشت. گاهی یک انتخاب نادرست شاید شما را سال ها از هدف دور می کند. ما در لینگوایج، برای وقت شما اهمیت قائل هستیم و تلاش می کنیم سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی را برای شما برنامه ریزی کنیم. اگر تمایل دارید بدانید در آکادمی آنلاین زبان انگلیسی لینگوایج چه می گذرد و یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد، این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

ابتدا از سطح کودکان شروع می کنیم. برای کودکان ۷ سطح مختلف وجود دارد که در مجموع شامل ۳۳ ترم می باشد. البته دقت داشته باشید که طول هر ترم ۱۳ جلسه است، کلاسها به صورت دو روز در هفته برگزار می شود و هر ترم حدود ۲ ماه طول می کشد. کودکان در دو گروه سنی ۴-۶ سال و ۷-۱۲ سال در این کلاس ها پذیرفته می شوند. یعنی اگر کودک خود را از سن ۴ سالگی به لینگوایج بیاورید و بدون وقفه در کلاس ها شرکت کند، در سن ۱۰سالگی می تواند دوره های کودکان را به پایان برساند.  

کلاس های سطح نوجوان، همانند بزرگسالان به صورت ۳ جلسه در هفته، روزهای زوج یا فرد برگزار می گردد. هر ترم دارای ۲۰ جلسه می باشد و حدود ۲ ماه زمان می برد. سطح هایی که برای زبان آموزان نوجوان در نظر گرفته شده است بدین صورت است: مبتدی، پیش متوسطه، متوسطه، فوق متوسطه و پیشرفته که در مجموع شامل ۱۷ ترم می باشد. زبان آموزانی که در رده ی سنی ۱۳ الی ۱۷ سال قرار دارند در کلاس های ویژه ی نوجوان به یادگیری زبان مشغول می شوند. با احتساب تعداد ترم ها و طول هر ترم، گذارندن تمامی دوره های نوجوان تقریبا به ۳ سال شرکت مستمر در کلاس ها نیاز دارد.

گروه سنی بزرگسال که در آکادمی لینگوایج به افراد ۱۸ سال و بزرگتر اطلاق می شود، می توانند از ۴ دسته کلاس های مختلف استفاده کنند: کلاس های عمومی، بحث آزاد، گرامر و آمادگی آیلتس. کلاس های عمومی در ۷ سطح مختلف طراحی شده اند: مقدماتی، مبتدی، پیش متوسطه، متوسطه، فوق متوسطه، پیشرفته و فوق پیشرفته. مجموع ترم هایی که شما می بایست برای آموزش زبان انگلیسی از صفر در قالب این سطوح بگذرانید ۱۸ ترم است. هر ترم دارای ۲۰ جلسه می باشد و حدود ۲ ماه طول می کشد. بنابراین اگر از سطح مقدماتی وارد کلاس های بزرگسالان شوید و بدون وقفه به یادگیری بپردازید، حداقل به ۳ سال زمان احتیاج دارید تا بتوانید از سطح فوق پیشرفته فارغ التحصیل شوید. پس از گذراندن دوره های عمومی می توانید از کلاس های گرامر، بحث آزاد و آمادگی آیلتس استفاده کنید. البته پیش از آن هم، هر وقت احساس می کنید به سطح زبانی خوبی رسیده اید، شرکت در این دوره ها برای شما امکان پذیر است.

در پایان به یاد داشته باشید فرآیند یادگیری زبان فرآیندی زمانبر است و با تلاش، تمرین و پشتکار فراوان به نتیجه می رسد. بنابراین آگاه باشید که اگر شخصی غیر متخصص و غیر حرفه ای ادعا می کند که در مدت کوتاهی مانند ۶ ماه یا یک سال زبان انگلیسی را به صورت کامل به شما آموزش می دهد؛ این تنها شعاری تبلیغاتی است و چنین چیزی به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. فرصت یادگیری اصولی زبان انگلیسی در فضایی تعاملی و کاملا حرفه ای را از دست ندهید و هر چه سریع تر برای شرکت در کلاس های آکادمی آنلاین لینگوایج اقدام کنید. سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی در مورد افرادی محقق می شود که آگاهانه انتخاب می کنند، مصمم و بااراده ادامه می دهند و سپس از رسیدن به مقصد لذت می برند. توصیه ی ما را جدی بگیرید: در عصر آموزش خرگوشی زبان انگلیسی، شما لاک پشت باشید!           

بیشتر بخوانید: بهترین روش آموزش سریع زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *