یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

به این مطلب امتیاز دهید

امروزه بسیاری از افراد سعی در یادگیری زبان انگلیسی، چه به‌صورت حضوری و چه مجازی و یا خودآموز دارند. ما در این مقاله درباره‌ روش‌های یادگیری زبان انگلیسی در خانه، صحبت خواهیم کرد‌.
مسلط شدن به زبان انگلیسی می‌تواند کاری دلهره‌آور و همچنین سخت به نظر برسد. با این حال مانند هر راهی دشوارترین کار اغلب برداشتن اولین قدم است. برای تسلط به زبان انگلیسی، نیازی به زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ندارید. اگر در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی هوشمند هستید، حتی نیازی به ترک منزل هم ندارید و می‌توانید زبان انگلیسی را به‌صورت خودآموز یاد بگیرید.

یادگیری آسان زبان انگلیسی در خانه

 

راه‌هایی برای تمرین زبان انگلیسی در منزل

 • برای خود یک سخنرانی یا مونولوگ آماده کرده و آن را تمرین کنید.
 • آهنگ‌های موردعلاقه خود را حفظ کرده و آن را بخوانید.
 • شعرهایی را که با شما صحبت می‌کند حفظ کنید.
 • با خودتان بحث کنید، اتفاقات روز را برای خود گزارش کنید.
 • هنگام پیاده‌روی یا انجام کار‌های روزمره، می‌توانید درباره‌ علایق و یا کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، با خود صحبت کنید.
 • به جای نوشتن، ایده‌های خود را به انگلیسی دیکته کنید.
 • صحبت کردن خود را روی ویدیو ضبط کرده و به آن‌ها خوب گوش دهید‌، تا اشکالات خود را بیابید.
 • افکار خود را به انگلیسی بیان کنید و با زبان انگلیسی فکر کنید.
 • زبان انگلیسی را به بخشی از زندگی روزمره خود در خانه تبدیل کنید، مانند نوشتن لیست خرید، خواندن روزنامه، گوش دادن به رادیو، نوشتن یک دفتر خاطرات به زبان انگلیسی، یا گوش دادن به انگلیسی با تلفن همراه در هنگام رفتن به محل کار.
 • یکی از مؤثرترین روش‌هایی که به یادگیری هرچه سریع‌تر و بهتر شما کمک می‌کند و باعث تسلط بیشتر شما بر زبان انگلیسی می‌شود، داشتن دوستان انگلیسی زبان و یا کار کردن با یک پارتنر زبان است.

در ادامه به چند نکته‌ کلیدی در باب آموزش زبان انگلیسی در خانه و به‌صورت سلف لرنینگ خواهیم پرداخت.

گوش کنید تا یاد بگیرید

هنگام گوش دادن به رادیو، اخبار یا فیلم‌های انگلیسی، به آنچه می‌شنوید بسیار توجه کنید. یک دفترچه برای نوشتن عبارات جدید نگه دارید و در مورد عباراتی که متوجه نمی‌شوید به دنبال آن باشید یا از معلم خود بپرسید. اگر با یک زبان مادری صحبت می‌کنید، از اینکه از او بخواهید هر اصطلاح یا عبارتی را که متوجه نمی‌شوید توضیح دهد نترسید. یادگیری از دنیای واقعی، زبان انگلیسی شما را نسبت به یادگیری از یک کتاب درسی مرتبط‌تر و طبیعی‌تر می‌کند.

مثال‌ها را با واژگان حفظ کنید

فقط لیست کلمات را حفظ نکنید. حتماً نمونه‌هایی را نیز وارد کنید. اگر از فلش کارت استفاده می‌کنید، روی هر کارت یک جمله کامل بنویسید تا بدانید چگونه از کلمات در متن استفاده کنید. مثال‌ها را تا حد امکان با یک داستان خنده‌دار به‌یادماندنی کنید یا از چیزی مرتبط با زندگی خود استفاده کنید تا به آن‌ها کمک کنید در ذهن شما بمانند.

زبان انگلیسی نیتیو (native) را کپی کنید

شما می‌توانید از تقلید از نحوه صحبت کردن یک زبان مادری چیزهای زیادی یاد بگیرید. فردی را انتخاب کنید که صدای او را دوست دارید و صدای ضبط‌شده‌ای از صحبت کردن او پیدا کنید. چند جمله را در ضبط انتخاب کرده و تمرین کنید که آن‌ها را دقیقاً همان‌طور که در ضبط صدا می‌دهند بگویید. به صدای هر هجا و اینکه کدام کلمات تأکید دارند توجه کنید. به یاد داشته باشید، هر طور که انگلیسی گفتاری خود را تمرین می‌کنید، آن را سرگرم‌کننده و مرتبط نگه می‌دارید. تکنیک‌های مختلفی را تمرین کنید و آن را به‌طور منظم انجام دهید تا به هدف خود، یعنی صحبت کردن به زبان انگلیسی روان برسید.

عضلات دهان خود را ورزش دهید

در زبان انگلیسی از صداهایی استفاده می‌شود که شما در زبان اول خود ندارید (مانند صدای th). برای ایجاد دقیق این صداها، باید عضلات دهان خود را با ورزش کردن، رشد دهید. صحبت کردن با صدای بلند و واضح را در خانه تمرین کنید و صدای خودتان را ضبط کنید تا مطمئن شوید که آن را درست انجام می‌دهید. هنگامی که به‌تنهایی تمرین می‌کنید در هر صدا اغراق کنید در این صورت در یک مکالمه عادی راحت‌تر صحبت می‌کنید.

یادگیری انگلیسی در خانه با برنامه‌های آموزشی

در پلی استور می‌توانید برنامه‌های گوناگونی که وجود دارند را دانلود کرده و نصب نمایید و با استفاده از آن‌ها می‌توانید مهارت‌های Reading ، writing ، listening و speaking خود را تقویت کرده و سطح خود را بالا ببرید.

اپلیکیشن‌هایی که به زبان فارسی آموزش می‌دهند در صورتی مناسب هستند که شما از صفر و بدون آموزش قبلی و آگاهی نسبت به این زبان، شروع به یادگیری کرده باشید. در غیر این صورت اگر آگاهی کافی نسبت به این زبان دارید و سطح شما تقریباً مبتدی است به‌طوری‌که کمی روی این زبان مسلط هستید، بهتر است که یا در تنظیمات برنامه زبان آموزشی را انگلیسی کنید و یا از برنامه‌های آموزش زبان ساخته‌شده در کشور‌های انگلیسی استفاده کنید.

علاوه بر این می‌توانید با توجه به علاقه‌ خود نسبت به لهجه‌های مختلف،  British و یا American برنامه را انتخاب کنید تا لهجه‌ خود را به‌گونه‌ای که می‌پسندید بازسازی کنید.

از اپلیکیشن های مختلف برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. این‌گونه می‌توانید دامنه‌ لغات خود را بیشتر کرده و اطلاعات خود را گسترش دهید.

در برخی از اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی، امکان آزمون دادن وجود دارد. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا آموخته‌های خود را به چالش بکشید و اشکالات خود را برطرف کنید. همچنین می‌توانید نقاط قوت و یا ضعف خود را یافته و آن‌ها را تقویت کنید.

یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی، اپلیکیشن‌هایی هستند که دارای پادکست‌هایی به زبان انگلیسی بوده و مهارت شنیداری یا همان listening شما را افزایش می‌دهند.

 

یادگیری زبان انگلیسی در خانه با تماشای فیلم‌

چیزی که امروزه درباره یادگیری زبان انگلیسی بسیار شنیده می‌شود، دیدن سریال‌های انگلیسی است‌. بهترین روش برای یادگیری به‌روزترین اصطلاحات، تماشای فیلم‌هایی است که به‌تازگی ساخته شده‌اند. برای یادگیری زبان انگلیسی و یا تقویت کردن آن به‌وسیله‌ سریال، بهتر است ابتدا با زیرنویس فارسی تماشا کنید و بعد از یک مدت که حس کردید توانایی درک معنای دیالوگ‌ها را دارید، می‌توانید از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید و هنگامی که دیالوگ‌ها گفته می‌شوند علاوه بر در نظر گرفتن موقعیتی که از آن کلمات استفاده می‌شود، به زیرنویس نگاه کنید تا بهتر متوجه شوید.

قطعاً آوازه‌ مجموعه‌ فرندز به گوش همه‌ خورده است. فرندز تنها برنامه تلویزیونی است که مردم برای یادگیری زبان انگلیسی از آن استفاده می‌کنند. در سال 2012، یک نظرسنجی بین‌المللی کاپلان نشان داد که 82 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند تلویزیون به آن‌ها در یادگیری زبان انگلیسی کمک کرده است. فرندز یک سریال تلویزیونی بسیار محبوب در بخش غربی جهان است که شامل ایالات‌متحده و بسیاری این مجموعه از اروپا می‌شود. از سپتامبر 1994 تا مه 2002 اجرا شد. داستان بهترین دوستان را روایت می‌کند که در آن زمان در نیویورک در سن بیست‌وچند سالگی خود بودند.

دیالوگ‌ها در این فیلم قابل‌فهم‌تر بوده و از همین جهت گزینه‌ خوبی برای یارگیری زبان محسوب می‌شود.

برای مشاهده نمونه کلیپ های آموزش زبان انگلیسی لینگوایج به اینستاگرام ما به نشانی lingo.age@ مراجعه کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی درخانه با موسیقی

این سؤال برای همه دوستداران موسیقی پیش می‌آید این است که چقدر با گوش دادن به موسیقی می‌توان زبان انگلیسی خود را بهتر کرد؟ موسیقی یکی از در دسترس ترین اشکال هنری روی زمین است. ما از آن لذت می‌بریم، زیرا به ما کمک می‌کند تا سرگرم شویم، به ما کمک می‌کند آرامش یا مدیتیشن داشته باشیم، و شاداب است. اما آیا می‌دانستید که این یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز هست. اگر در حال برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید یا در حال تحصیل هستید، موسیقی می‌تواند یک مهارت ارزشمند برای کمک به شما در حفظ آموخته‌هایتان باشد. اما چگونه؟ بسیار راحت، فقط گوش کن! در زیر فهرستی از تمام راه‌هایی که گوش دادن به موسیقی می‌تواند مهارت‌های انگلیسی شما را بهبود بخشد آورده شده است.

 • گوش کردن یک آهنگ به‌صورت متداول
 • سعی کردن برای درک متن آهنگ
 • حفظ کردن متن آهنگ
 • همخوانی کردن با آهنگ
 • خواندن آهنگ بدون پلی کردن موسیقی و با صدای بلند
 • ترجمه کردن متن آهنگ و فهمیدن کامل آن

بدیهی است که تمام این اعمال نیاز به زمان دارند و از شما انتظار نمی‌رود که پس از یک روز گوش کردن به یک موسیقی به‌صورت تام بر روی آن مسلط شوید.

آموزش زبان انگلیسی در منزل

ناگفته نماند که شما می‌توانید انگليسی را به‌صورت آنلاین بیاموزید و مهارت‌های خود را از طریق دوره‌ها و منابع با کیفیت بالا افزایش دهید.

ثبت‌نام در کلاس‌های آنلاین حتی زمانی که در خانه هستید! در این صورت هم شما همچنان می‌توانید در کلاس‌ها ثبت‌نام کنید. بسیاری از سازمان‌های انگلیسی به‌عنوان زبان دوم (ESL) مستقر و درحال‌توسعه وجود دارد. آن‌ها بهترین معلم آنلاین انگلیسی خود را که خودشان استخدام کرده و آموزش داده‌اند، به شما اختصاص می‌دهند. با ثبت‌نام در کلاس‌های آنلاین انگلیسی، می‌توانید از تمام مزایای یادگیری به سبک مدرسه بدون رفتن به کلاس درس برخوردار شوید. علاوه بر این، اغلب مقرون به‌صرفه‌تر از مدارس مکالمه انگلیسی سنتی است. همچنین به دلیل عدم نیاز به رفتن به یک مکان آموزشی پس‌انداز خواهید کرد.

فراموش نکنید که تنها کافی است برای‌ یادگیری زبان جدی باشید و در این راه تمام توان و اراده خود را به کار بگیرید، جهت مشاهده آموزش آنلاین زبان انگلیسی در لینگوایج کلیک کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا