آزمون آیلتس معتبرترین و پرطرفدارترین آزمون زبان برای گرفتن مدرک معتبر برای مهاجرت به کاناداست. نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا یکی از مهمترین معیارها برای دریافت ویزای این کشور است.

اگر قصد مهاجرت دارید و یا تصمیم به ادامه تحصیل در کشور دیگری را گرفته اید، باید بدانید که در اولین قدم باید مهارت زبانی خود را اثبات کنید. برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان مدرک آیلتس مدرکی معتبر است. آزمون آیلتس آزمونی بین المللی است که برای کمک به کار و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. به عنوان مثال داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا ضروری است و بدون مدرک معتبر مراحل اقدام برای مهاجرت به این کشور هرگز انجام نمی­شود.

 

لزوم دریافت مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری وسیع و پیشرفته است و هر ساله برنامه های متعددی برای پذیرش مهاجران متقاضی دارد. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد؛ از جمله: مهاجرت تحصیلی، کاری، خانوادگی، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق تولد فرزند. به دلیل طولانی بودن پروسه مهاجرت از طریق ازدواج و فرزندآوری، معمولاً افراد اقدام به دریافت مهاجرت تحصیلی یا کاری می کنند. ارائه مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا یک امر ضروری است. متقاضیان مهاجرت باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه تسلط لازم را داشته باشند و اگر به هر دو زبان مسلط باشند امتیاز ویژه ای برای مهاجرت خواهند داشت. آزمون آیلتس به دلیل رواج بیشتری که برای دریافت انواع ویزا دارد بیشتر مورد توجه متقاضیان ویزا است. بنابراین کسب حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا لازم است.

کسب حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا لازم است.

مدارک معتبر انگلیسی و فرانسه برای مهاجرت به کانادا

مدارک معتبر انگلیسی:

مدارک معتبر فرانسه:

در حال حاضر آزمون های آیلتس و PTE معتبرترین آزمون های انگلیسی جهت دریافت مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید: مدرک آیلتس برای مهاجرت

 

انواع آزمون آیلتس برای مهاجرت به کانادا

 

نوع آزمون آیلتس بر اساس درخواست افراد برای انواع ویزا متفاوت است. به زبان ساده نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا برای ویزای تحصیلی یا کاری با هم تفاوت دارد. این آزمون به سه صورت برگزار می شود:

آزمون آکادمیک: این آزمون مخصوص افرادی است که قصد دارند برای ادامه تحصیل اقدام کنند.

آزمون جنرال: این آزمون مختص کسانی است که هدفشان از شرکت در آزمون مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا، زندگی و کار در این کشور است. برای ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه نیز از این آزمون استفاده می شود.

آزمون لایف اسکیلز: کسب نمره حداقلی در این آزمون مخصوص افرادی است که برای ویزای فامیلی (Family Member) اقدام کرده اند.

معرفی انواع آزمون و مدرک آیلتس برای مهاجرت به کانادا

 

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا به سازمان و موسساتی بستگی دارد که به مهاجران کار می دهند؛ اما به طور کلی حداقل نمره برای آزمون آیلتس آکادمیک 6.5  است. در واقع نمره آیلتس بستگی به نوع برنامه مهاجرتی متقاضیان دارد.

 

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدرک آیلتس آکادمیک داشته باشید. نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی متفاوت است. به این معنی که هر دانشگاهی با توجه به سطحی که دارد حداقل نمره ای را برای پذیرش دانشجو در نظر می گیرد. اما کمترین نمره برای پذیرش در دانشگاه های کانادا 5.5 است. به عنوان مثال کمترین نمره برای پذیرش در دانشگاه معتبر بریتیش کلمبیا 6.5 است. مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیل ضروری است.

 

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اکسپرس اینتری

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری روشی برای جذب نیروهای متخصص کاری در کشور کاناداست. در این روش افرادی که در حوزه های کاری مورد نیاز این کشور تخصص دارند با کسب مدرک آیلتس وارد سیستم اکسپرس اینتری شده و شانس دریافت ویزای کاری این کشور را خواهند داشت. ذکر این نکته بسیار مهم است که مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای اکسپرس اینتری فقط مدرک آیلتس جنرال است. اکسپرس اینتری مدرک آیلتس آکادمیک را نمی پذیرد. اما از آنجا که این سیستم رقابتی است هر چه نمره آیلتس بالاتری داشته باشید امکان انتخاب شما از طرف کارفرما بیشتر است. اکسپرس اینتری سه برنامه خود اشتغالی فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه تجربه کانادایی دارد. نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی فدرال حداقل 4، نیروی کار ماهر حداقل 7 و برنامه تجربه کانادایی 5 است.

 

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای بیزینسی

یکی از روش های مهاجرت به کانادا دریافت ویزای بیزینسی است. برای دریافت این ویزا باید یک بیزینس را در این کشور برنامه ریزی و اجرا کنید. نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای بیزینسی باید حداقل 5 باشد. برای دریافت ویزای استارتاپ نیز باید نمره 5.5 را کسب کرده باشید.

سخن آخر

اگر در فکر مهاجرت به کشور کانادا هستید و یا تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور را دارید، پیش از هر اقدامی باید به فکر مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا باشید. پیشنهاد ما شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس است. با کسب حداکثر نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا می توانید در دانشگاه های معتبر تحصیل کنید و موقعیت های شغلی بهتری بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *