آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) که اختصار یافته کلمات International English Language Testing System است، یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی می باشد. این آزمون توسط سه سازمان Cambridge University ،  IDP و British Council  تهیه و برگزار می‌گردد. تمامی استانداردهای این آزمون مورد قبول هر سه سازمان بوده و این سه مجموعه به صورت کاملاً هماهنگ با هم عمل می‌کنند. این آزمون به صورت کلی مورد نیاز افرادیست که قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی به کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

انواع مختلف آزمون آیلتس

آزمون آیلتس آکادمیک: این آزمون مناسب افرادیست که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند و نمونه سوالات این آزمون در بخش های مختلف به خصوص رایتینگ و ریدینگ متقاضیان را برای آنچه در مسیر آکادمیک خود در دانشگاه ها خواهند دید آشنا میکند.

آزمون آیلتس جنرال: این آزمون برای افرادی طراحی گردیده است که قصد دارند از طریق فرصت های شغلی و بیزینس مهاجرت کنند ویا از طریق برنامه های مهاجرتی مختلف مانند Express Entry کانادا اقامت این کشورها را بگیرند. نمونه سوالات این نوع آزمون متقاضیان را برای آنچه در زندگی روزمره ی خود و محیط های کاری خواهند دید آماده میکنند.

آزمون UKVI : این آزمون ویژه متقاضیان مهاجرت به کشور انگلستان است و تفاوتی با سایر آزمون های آیلتس ندارد ولی شرایط برگزاری آزمون کمی متفاوت است و نظارت بیشتری روی آزمون صورت میگیرد و مراحل امنیتی بیشتری دارد.البته این مدرک به جز در کشور انگلستان در سایر کشورها نیز دارای اعتبار است.

آزمون Life Skills: این آزمون مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت به کشوری دیگر (معمولا انگلستان) را از طریق ازدواج با شخصی که مقیم این کشور است را دارند.

هزینه ی آزمون آیلتس 2022 چقدره؟

هزینه آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک در حال حاضر حدود ۲۲۵ دلار آمریکا می باشد. علت گران بودن این آزمون نسبت به سایر آزمون ها، به کار گیری تعداد بالای نیروی انسانی جهت برگزاری می باشد. در سایر آزمون ها بسیاری از مراحل به صورت کامپیوتری و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام می گردد.به همین دلیل آزمون آیلتس در مقابل سایر آزمون ها از استاندارد های بالاتری‌ برخوردار است.

برای اطلاع از هزینه آزمون آیلتس با پیشتیبان آموزشی مجموعه تماس بگیرید.

هزینه آزمون آیلتس

شرایط شرکت در آزمون آیلتس

شرایط سنی

جهت شرکت در آزمون آیلتس شرایط سنی خاصی وجود ندارد اما همواره توصیه می‌گردد که افراد بالای ۱۸ سال در این آزمون شرکت کنند زیرا موضوعات نوشتاری و گفتاری این آزمون برای بزرگسالان طراحی و انتخاب شده است و برای سنین پایینتر صحبت کردن و نوشتن درباره این موضوعات کمی دشوار به نظر می‌آید. دلیل این دشواری نداشتن تجربه ی کافی در زمینه های مختلف و کمبوده ایده در رابطه با موضوعات می باشد.

مدارک مورد نیاز

مدارک لازم جهت ثبت نام در این آزمون تنها مدرک پاسپورت می‌باشد و افرادی که سربازی نرفته اند با داشتن یک گواهی اشتغال به تحصیل و کارت ملی هوشمند میتوانند برای نام نویسی اقدام کنند.

نحوه ی ثبت نام

نحوه ثبت نام از طریق وبسایت مراکز برگزارکننده آزمون است و تا زمانی که ظرفیت خالی موجود باشد میتوانید ثبت نام کنید اما پیشنهاد ما این است که حداقل از ۴۵ روز قبل از برگزاری ثبت نام خود را قطعی کنید. این کار علاوه بر اطمینان خطر جهت تکمیل نشدن ظرفیت آزمون، انگیزه بیشتری برای مطالعه نیز به شما میدهد.

آزمون آیلتس کاغذی و کامپیوتری

نحوه برگزاری آزمون آیلتس به دو شکل کاغذی و کامپیوتری می‌باشد اما در هر دو شکل انواع سوالات و محتوای آزمون یکسان است.آزمون کامپیوتری مناسب افرادیست که سرعت تایپ بالاتری دارند و با تکنولوژی آشنایی خوبی دارند. زمان برگزاری آزمون کاغذی فقط صبح روزهای پنجشبه و شنبه می باشد اما آزمون کامپیوتری در سایر روزها و زمان عصر نیز برگزار می شود. دیگر تفاوت این دو نوع آزمون در مدت زمان لازم برای اعلام نتایج می باشد.

نتیجه آزمون کامپیوتری بین ۳ تا ۵ روز کاری و نتیجه آزمون کاغذی در حدود ۱۳ روز کاری صادر میگردد. نکته ی دیگری که در رابطه با تفاوت این دو نوع آزمون باید بدانید این است که در آزمون کاغذی بخش speaking در یک روز جداگانه از بخش کتبی برگزار میشود اما در آزمون کامپیوتری هر چهار مهارت در یک روز خواهد بود.

تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک

هر دو این آزمون ها دارای چهار بخش Listening ،Speaking Reading و Writing می باشند. هنگام برگزاری آزمون در بین این بخش ها استراحتی وجود ندارد. در این دو آزمون بخش Speaking و Listening یکسان است و تفاوت ها در دو بخش Reading و Writing است. در آزمون جنرال در بخش Reading تعداد بیشتری از متن ها را میبینید اما در عین حال متون کوتاه تر و ساده تر هستند ولی با این وجود سوالات سخت تری برای آنها طراحی شده است. در آزمون جنرال در بخش Writing task 1 نوشتن یک نامه الزامی است اما در آزمون آکادمیک در این بخش شما باید بنابه سوال امتحان یک گزارش بنویسید.

زمانبندی بخش های مختلف آزمون آیلتس

نحوه ی نمره دهی در آزمون آیلتس

نمره هر بخش از آزمون عددی بین ۱ تا ۹ است و نمره کلی امتحان، میانگینی از نمرات چهار بخش می باشد.

نمره دهی در بخش Speaking و Writing بر اساس چارچوبی به نام band descriptors محاسبه می گردد. هر کدام از این بخش ها شامل ۴ ریز نمره بین ۱ تا ۹ است که با میانگین گیری بین این ۴ ریز نمره، نمره کلی شخص در هر بخش مشخص می گردد. نمره دهی در بخش Reading و Listening بر اساس conversion table است به این صورت که طبق این جدول بر اساس تعداد سوالاتی که پاسخ درست داده باشید نمره کسب می کنید.

 

نحوه مطالعه و منابع مورد نیاز آیلتس

بهترین روش برای آمادگی آزمون آیلتس داشتن یک معلم با سواد است. زیرا این آزمون بسیار پیچیده است و به خاطر شایعاتی که درباره این آزمون وجود دارد متقاضیان قدرت تشخیص منابع خوب و بد را ندارند. اما یکی از منابع معتبر برای مطالعه خودخوان امتحان آیلتس کتاب Improve your skills از انتشارات Macmillan می باشد.

گرچه از نظر ما خودخوان مطالعه کردن برای این آزمون دقیقا مشابه با خود درمانی برای یک سرطان وخیم است در نتیجه به هیچ وجه توصیه نمی شود برای مطالعه این آزمون به صورت خودخوان عمل کنید.

جزئیاتی بیشتر در رابطه با آزمون آیلتس و آزمون آزمایشی آیلتس

دوره های خودآموز آیلتس مناسب چه افرادی است؟

این دوره آیلتس در غالب ویدیوهای از پیش ضبط شده به دانشجو ارایه می شود اما این به معنی عدم وجود تعامل بین دانشجو و استاد نمی باشد. در هریک از جلسات دوره هایی مثل رایتینگ و اسپیکینگ تکالیفی برای دانشجوی آزمون آیلتس قرار داده شده که دانشجو موظف به انجام دادن آنها می باشد و سپس آنها را در حساب کاربری خود قرار می دهد تا استاد آنها را برای دانشجو بررسی کند. و برای دوره هایی که دارای تکلیف نمی باشند دانشجو میتواند با ارسال ایمیل پاسخ سوالات احتمالی خود را دریافت کند. اما خوب است که بدانید که پس از سالها تجربه ی تدریس این دوره ها ما آنها را طوری طراحی کردیم که جای سوالی برای شما باقی نماند زیرا در انتهای هریک از جلسات بخشی تحت عنوان سوالات متداول در نظر گرفته شده است.

جزئیاتی بیشتر در رابطه با دوره های آفلاین آیلتس

ثبت نام در دوره مهارت های آیلتس

دوره آفلاین خودآموز اسپیکینگ

دوره خودآموز آیلتس لیسنینگ

دوره خودآموز ریدینگ

دوره خودآموز آیلتس رایتینگ

سوالات متداول

بهترین روش برای مطالعه و آمادگی در آزمون آیلتس داشتن یک معلم خوب هست. آزمون آیلتس یک آزمون پیچیده هست و با توجه به شایعات زیادی که در رابطه باهاش بوجود اومده متقاضیان این آزمون قدرت تشخیص بین منابع خوب و بد رو ندارند.

یکی از منابع خوب و معتبر برای مطالعه توی این آزمون میشه به کتاب های Improve your skills از انتشارات McMillan  اشاره کرد.

خودخوان مطالعه کردن برای آزمون آیلتس دقیقا مثل خوددرمانی یک سرطان وخیم هست!

برای ثبت نام در آزمون آیلتس باید از طریق وبسایت های مراکز برگزار کننده ی این آزمون اقدام کنید.

آزمون آیلتس به صورت منظم و ماهانه برگزار می شود. پس از بررسی زمان های موجود در سایت مراکز برگزار کننده میتوانید برای آزمون مدنظر ثبت نام کنید. معمولا ثبت نام برای آزمون های ماه جاری تا ۶ ماه آینده ممکن است

 برای ثبت نام به سایت مراکز برگزار کننده در کشور مورد نظر مراجعه کنید. این مراکز را میتوانید در سایت رسمی آیلتس ببینید

هزینه ی آزمون حدود 245 تا 255 دلار می باشد

این مراکز برای کشور ایران عبارت اند از ایرسافام، عصر دین و دانش، آیلتس تهران و پروشات

ارتباط با ما در شبکه های اجتماعی

اصلی ترین هدف مجموعه ی آموزشی لینگوایج به نشانی اینترنتی lingoage.com این است که باور های اشتباه در خصوص آموزش زبان را که با حضور و ورود افراد غیر متخصص در این زمینه بوجود آمده را از بین ببرد و رویکردی علمی در آموزش زبان ارایه دهد. به همین منظور افرادی که در این مجموعه فعالیت میکنند دارای تحصیلات مرتبط و آکادمیک میباشند.

تماس با ما

تماس با ما

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شهران ، فلکه دوم ، خیابان اول ، ۱۸ متری اول ، دوم غربی پلاک ۱ واحد ۱

اسکرول به بالا