آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

به این مطلب امتیاز دهید

مغز انسان در سنین کودکی در حال رشد و تکامل است؛ به همین دلیل آماده یادگیری و پذیرش اطلاعات جدید است. آموزش زبان انگلیسی در سنین کودکی مهارت های ارتباطی و تعاملی کودکان را بهبود و توسعه می بخشد. با یادگیری زبان ظرفیت حافظه کودکان افزایش یافته و در برقرار کردن ارتباط توانایی بیشتری می یابند. والدین می توانند با آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه به بهبود تمرکز آنها کمک بزرگی کنند. آموزش را از کودکان سنین 3 تا 7 سال آغاز کنید؛ به این ترتیب آن ها زمان زیادی را در معرض آموزش زبان و تمرین بوده اند و آنچه آموخته اند را دیرتر فراموش خواهند کرد.

مهمترین مزایای یادگیری زبان در کودکان

  • کمک به رشد شخصی کودک
  • تقویت زبان مادری کودک
  • کمک به خلاقیت کودکان
  • افزایش تمرکز کودک
  • کمک به مهارت های ارتباطی
  • تمرین انجام چند کار به صورت همزمان
  • آموزش حل مسئله

 

اجرای برنامه منظم آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه برنامه ای منظم داشته باشید. روزانه مدت زمان مشخصی را برای آموزش در نظر بگیرید. این آموزش روزانه می تواند در حد خواندن یک قصه کوتاه پیش از خواب باشد.

 

 هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه سختگیری نکنید

طبق تحقیقات کودکان 3 تا 7 ساله تنها 5 تا 7 دقیقه به آموزش توجه کامل نشان می دهند و پس از آن خسته می شوند. پس برنامه آموزش را منعطف تنظیم کنید.

 

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه با چاشنی بازی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه با چاشنی بازی

همه کودکان به آموزش هایی که با بازی همراه شده اند واکنش بیشتری نشان می دهند. بهتر است آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه نیز در خلال بازی و سرگرمی انجام شود. کودکان عاشق جنب و جوش و حرکت کردن هستند. با استفاده از همین علاقه می توان زبان را به آن ها آموزش داد. یکی از روش های آموزش انگلیسی به کودک در منزل شنیدن دستورالعمل ها و اجرای آنهاست؛ دستوراتی مانند نشستن، ایستادن، خوردن، آشامیدن و… . درست کردن پازل ها، نقاشی کردن و نشان دادن کلمات با استفاده از دست ها نیز بازی های خوبی برای آموزش هستند.

 

تکرار درس روزهای قبل

مطالبی که در روزهای قبل به کودک آموزش داده اید را در موقعیت های متفاوت برایش تکرار کنید؛ مثلاً اگر خوردن و آشامیدن را یاد گرفته است، هنگام غذا خوردن یا آب نوشیدن مطلب را به زبان انگلیسی برایش تکرار و یادآوری کنید.

 

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه با استفاده از المان های آموزشی

در محیط خانه تا حد ممکن از علامت ها و نشانه های انگلیسی که باعث می شود مطالب برای کودک مرور شود استفاده کنید. اتاق خواب کودک محلی است که بیشترین زمان خود را در آن سپری می کند؛ آنجا را با علائم انگلیسی که به یادگیری بهتر کمک می کند تزئین کنید. این روشی موثر برای آموزش انگلیسی به کودک در منزل است.

 

کاردستی ابزاری برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

پس از آموزش بعضی از کلمات به کودک از او بخواهید کاردستی آن کلمه را بسازد. مثلاً پس از یاد گرفتن کلمه Apple آن را به صورت کاردستی بسازد. انجام این کار باعث می شود که مفهوم کلمه را همیشه به خاطر بسپارد. این کاردستی ها را می توان به عنوان نشانه های یادگیری در معرض دید کودک قرار داد.

 

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه با استفاده از موسیقی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه با استفاده از موسیقی

در بحث های آموزشی نقش موسیقی را نمی توان نادیده گرفت. آموزش های ریتمیک به خوبی در ذهن کودکان می مانند و همواره روش بسیار خوبی برای آموزش زبان بوده اند. بعضی از آهنگ ها که با حرکت همراه اند گزینه مناسبی برای آموزش انگلیسی به کودک در منزل هستند.

 

قصه گویی به کمک وسایل مورد علاقه کودک

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه با استفاده از وسایلی که کودک به آن تعلق خاطر دارد، می تواند یکی دیگر از روش های آموزشی باشد. مثلاً می توان از عروسک های مورد علاقه کودک استفاده کرد و به بازگویی و اجرای یک داستان پرداخت. کتاب های مصور نیز مورد علاقه و توجه کودکان هستند و به روند آموزش زبان کمک خوبی می کنند. داستان کتاب را برای کودک بخوانید و تصاویر را به او نشان بدهید. در دفعات بعدی با نشان دادن تصویرهای کتاب از کودک بخواهید که کلمات مرتبط را به انگلیسی بیان کند.

 

جمله سازی کنید

هنگام آموزش انگلیسی به کودک در منزل به آموزش کلمات اکتفا نکرده و سعی کنید جمله سازی کنید. با استفاده از جمله های کوتاه راه را برای آموزش گرامر هموار کنید. جملات امری می تواند آغاز خوبی برای آموزش گرامر باشد. جملاتی کوتاه مانند Open the door

 

انتخاب موضوع با توجه به سطح آگاهی و دانش کودک

وقتی آموزش زبان انگلیسی کودکان در خانه انجام می­گیرد باید توجه داشت که موضوعات انتخابی برای آموزش طوری انتخاب شوند که کودک در زبان مادری خود به آن­ها اشراف کامل داشته باشد. یعنی بتواند با زبان دوم موضوع را بازگویی کند و یا حداقل ارتباط کاملی با آن برقرار کند. این مسئله برای کودکان 3 تا 7 ساله بسیار حائز اهمیت است.

 

تماشای انیمیشن به زبان انگلیسی

تماشای انیمیشن به زبان انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان در خانه

یکی از در دسترس ترین روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه تماشای انیمیشن های مورد علاقه کودکان به زبان انگلیسی است. تمرکز کودک هنگام تماشای این انیمیشن ها و جذابیت بصری آنها کمک زیادی به آموزش انگلیسی به کودک در منزل می کند.

 

برگزاری آزمون هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

آزمون گرفتن به معنای سخت گیری و امتحان به صورت رسمی نیست. مثلاً می توان به صورت ماهانه با استفاده از فلش کارت و تصاویر کلمات آموزش دیده آزمون ساده ای را برگزار کرد و توانایی کودک را سنجید.

 

سخن پایانی

نکات گفته شده راهکارهای خوبی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه هستند. ولی مهمترین مسئله برای آموزش انگلیسی به کودک در منزل توجه به علاقه کودک است. باید با انجام روش های مختلف آموزش، میزان علاقه کودک را سنجید و همان روش را برای آموزش پیاده کرد. آموزش به کودکان 3 تا 7 ساله باید همراه با تفریح و به صورت سرگرمی باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا